13 هزار واحد مسکونی در طرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر ساخته می شود

 13 هزار واحد مسکونی در طرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر ساخته می شود

تسهیلات مسکن در بوشهر

مدیرکل راه و شهرسازی از اجرا طرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر خبر داد و گفت: در این راستا سهمیه سالانه استان ساخت ۱۳ هزار واحد مسکونی است که تاکنون زمینه ساخت ۸ هزار واحد مسکونی آن فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسکن به‌عنوان نیاز اولیه هر زندگی و شخص از جایگاه مهمی در جامعه برخوردار است که در این راستا یکی از برنامه‌های دولت توجه به مسکن به ویژه محرومان است.

نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم است که در این راستا بر اساس سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی سالانه یک میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاها در استان‌های مختلف ساخته می‌شود.

در اجرا طرح نهضت ملی مسکن، سهمیه سالانه استان بوشهر ساخت 13 هزار واحد مسکونی است که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر تاکنون زمینه ساخت 8 هزار واحد مسکونی آن فراهم شده است.

آماده سازی زمین ساخت طرح جهش تولید مسکن در شهرهای مختلف استان بوشهر

فرزاد رستمی با بیان اینکه زمین ساخت مسکن اجرا طرح یاد شده در شهرهای مختلف استان بوشهر فراهم شده اظهار داشت: اکنون بیشترین مشکل تأمین زمین برای اجرا طرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر در شهرهای گناوه و جم و خوشبختانه در حال برطرف شدن است.

وی با اشاره به ثبت‌نام افراد متقاضی در سامانه تعیین شده خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 15 هزار نفر در استان بوشهر در سامانه جهش تولید مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

سقف تسهیلات ساخت مسکن در بوشهر 350 میلیون تومان است

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اینکه پالایش این افراد در حال انجام است تصریح کرد: برای ساخت مسکن در طرح جهش تولید تسهیلات ویژه‌ای پرداخت و در این راستا 350 میلیون تومان وام به متقاضیان در مرکز استان بوشهر پرداخت می‌شود.

رستمی اضافه کرد: اختصاص تسهیلات 350 میلیون تومانی برای مرکز استان، 300 میلیون تومانی برای سایر شهر‌ها، و 250 میلیون تومانی برای روستاها از ویژگی‌های طرح جهش تولید مسکن است که با حداقل آورده امکان ساخت وجود دارد.

تحویل واحدهای مسکونی طرح جهش تولید پس از دو سال

وی از اجرا طرح جهش تولید مسکن در بعضی شهرستان‌های استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: این واحدهای مسکونی پس از 2 سال به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

تمدید ثبت نام در سامانه طرح جهش تولید مسکن تا 15 آذر

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه ثبت‌نام در سامانه طرح جهش تولید مسکن تا 15 آذر تمدید شده است گفت: شرایط ویژه برای ثبت‌نام تعیین شده که عدم دریافت زمین دولتی یا وام تسهیلات یارانه مسکن توسط فرد یا افراد تحت تکفل، عدم برخورداری از املاک مسکونی و 5 سال سابقه سکونت در محل مورد تقاضا از جمله شرایط است.

نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، احداث 4 میلیون واحد مسکونی در 4 سال در برنامه دولت قرار گرفته است.

محمدعلی‌پور

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.