بهترین وبسایت های املاک در جهان در سال 2021 – بخش اول

 بهترین وبسایت های املاک در جهان در سال 2021 – بخش اول

گسترش استفاده از اینترنت در جهان راحتی های بسیاری را برای بشر به ارمغان آورده است. اینترنت حالا به بستری امن و مطمئن برای خریدهای ریز و درشت و حتی مبادلات مهم مالی تبدیل شده است. حتی مردم ترجیح می دهند برای خرید کالاهای بادوامی مانند مسکن هم از اینترنت استفاده کنند. وبسایت های املاک یکی از بسترهایی هستند که پس از شیوع بیماری کرونا بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند. در این مقاله قصد داریم بهترین وبسایت های املاک در جهان را معرفی کنیم. برای ان منظور مهمترین کشورهای اروپایی را بررسی کرده ایم و اطلاعات جالبی از وبسایت های املاک کشورهای آلمان، انگلیس، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا به دست آورده ایم.

بهترین وبسایت های املاک در اروپا در سال 2021

پلتفرم های آنلاین املاک یکی از انواع وبسایت های کسب و کار هستند که در کشورهای اروپای به تعداد زیادی گسترش یافته اند و به خصوص از سال 2019 و انتشار پاندومی کرونا، که محدودیت های تردد و شرایط قرنطینه امکان مراجعات حضوری را به صفر رسانده بود، اهمیت بیشتری نیز پیدا کردند. گر چه وبسایت های قدیمی تر تلاش کرده اند تا دامنه فعالیت خود را به کشورهای بیشتری کسترش دهند، آمار و ارقام بازدید ماهانه این سایتهای املاک در سال 2021 نشان می ­دهد که هیچ کدام از آنها توفیقی برای سیطره بر کل اتحادیه اروپا نداشته اند.

در زیر به معرفی مهمترین و پرمخاطب ترین وبسایت های املاک در چند کشور اروپایی مهم و پر جمعیت خواهیم پرداخت و مختصری در مورد وجه تمایز آنها توضیحاتی ارائه می دهیم.

وبسایت های املاک در بریتانیا (شامل ولز، ایرلند شمالی و انگلستان و اسکاتلند)

بریتانیای کبیر (UK)، مجموعه ای از 4 کشور انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز است که جمعیتی حدوداً 70 میلیون نفری دارد. در بریتانیا بیش از 10 پلتفرم آنلاین مشاور املاک با بیش از یک میلیون بازدید در ماه وجود دارد وتعداد بیشتری وبسایت کوچکتر و کم بازدیدتر. اما بزرگترین وبسایت املاک این کشور rightmove.co.uk است که ماهانه بیش از 100 میلیون بازدید کننده دارد! این میزان بازدید بیشترین مقدار در کل اتحادیه اروپا است.

این پلتفرم در سال 2000 با رهبری گروه مشاورین املاکی به همین نام و با هدف تبدیل شدن به مرجع املاک در سراسر جهان تاسیس شد. rightmove در حال حاضر علاوه بر بریتانیا، گزینه های متعدد خرید، فروش و اجاره املاک و مستغلات در اغلب کشورهای اروپایی دارد و این، یکی از دلایل پربازدید بودن این وبسایت املاک است.

در کنار این پلتفرم املاک وبسایتهای دیگری مانند zoopla با 38 میلیون بازدید ماهانه، onthemarket با 21 میلیون بازدید و primelocation با 9 میلیون بازدید ماهانه در محدوده بریتانیا به رقابت مشغولند. هر کدام از این وبسایت ها امکانات (فیچرهای) متفاوتی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهند و طرفداران خاص خود را دارند.

بهترین وبسایت های املاک در کشور آلمان

آلمان با حدود 85 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین کشور قاره سبز است. با این حال، تعداد وبسایتهای املاک در این کشور خیلی زیاد نیست و رقابت اصلی بین چند پلتفرم اصلی است. غیر از ImmoScout24 که غول صنعت مشاورین املاک دیجیتال در آلمان محسوب می شود، 9 وبسایت دیگر با بازدیدهای ماهانه بالاتر از یک میلیون بازدید فعالیت می کنند.

ImmoScout24 ماهانه بیش از 40 میلیون بازدید کننده دارد و برتری مطلقی نسبت به رقبای خود ایجاد کرده است. این وبسایت متعلق به Scout24 است که در پورتال خود امکان جستجوی هوشمند نقشه ها، تورهای مجازی و جستجوی کلمات کلیدی را قرار داده است.

وبسایت Scout24 صرفاً از زبان آلمانی پشتیبانی می کند اما تلاش کرده است تا دامنه املاک و مستغلات خود را به همه کشورهای اتحادیه اروپا و حتی فراتر از آن گسترش دهد.

Immowelt هم پلتفرم املاک دیگری در کشور آلمان است که با 20 میلیون بازدید ماهانه، دومین وبسایت املاک بزرگ این کشور است. Immonet.de و wg-gesucht با حدود 8 میلیون بازدید ماهانه سومین پلتفرم های بزرگ املاک در کشور آلمان هستند.

وبسایت های املاک در کشور فرانسه

در فرانسه که دومین کشور پرجمعیت اروپایی است، رقابت زیادی بین فعالین حوزه مشاورین املاک (real estate) وجود دارد. در این کشور بیش از 15 وبسایت املاک با بازدید ماهانه بالای یک میلیون بازدید وجود دارند.

سرآمد همه آنها seloger است که 20 میلیون بازدید ماهانه دارد که نسبت به جمعیت 70 میلیون نفری فرانسه، عدد بزرگی به نظر نمی رسد. رقابت اصلی در فرانسه بین این پلتفرم و Logic-Immo و Bien’Ici است با این حال، SeLoger فیلترهای جستجوی بیشتری را نسبت به رقبا ارائه می دهد، از جمله جستجوی نقشه با ویژگی طراحی، جستجوی کلمه کلیدی، فیلتر تور مجازی و تصاویر قابل پیمایش در صفحه نتایج جستجو.

نکته قابل توجه این وبسایت، استفاده از زبان فرانسه به عنوان تنها زبان سایت است که نشانگر رقابت دیرینه فرهنگی مردم فرانسه و انگلیس است. چراکه سالها پیش زبان فرانسه زبان رسمی بین المللی بوده و پس از افول امپراتوری این کشور، زبان انگلیسی جایگزین فرانسوی شد. با این حال، مردم فرانسه همچنان بر روی زبان خود تعصب دارند.

Logic-Immo و Bien’Ici ماهانه حدود 10 میلیون بازدید کنند دارند و رقابت آنها برای کسب رتبه دومین سایت پرمخاطب املاک فرانسه ادامه دارد.

بهترین وبسایت های املاک در کشور اسپانیا

اسپانیا با حدود 50 میلیون نفر جمعیت، چهارمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا است که با وجود جمعیت کمتر نسبت به آلمان، فرانسه و ایتالیا، بازدید و استفاده از وبسایت های املاک در آن قابل توجه و چشمگیر است. پلتفرم idealista پرطرفدارترین وبسایت املاک این کشور است که ماهانه حدود 49 میلیون بازدید دارد! این وبسایت در 5 شهر و 3 کشور اروپایی دفتر دارد و در لیست موفق ترین پلتفرمهای املاک غرب اروپا قرار دارد.

ایده آلیستا به کاربران اجازه می دهد تا روی نقشه ترسیم کنند، یک فیلتر برای حیوانات خانگی اضافه کنند و تصاویر را در صفحه نتایج جستجو کنند. طراحان این وبسایت برای راحتی کاربران خارجی، علاوه بر زبان اسپانیولی، محتوای آن را به 15 زبان دیگر ترجمه کرده اند؛ در واقع idealista وبسایتی ر16 زبانه است!

در اسپانیا غیر از idealista، وبسایتهای املاک متعددی وجود دارند که 15 مورد از آنها در سال 2021 موفق به جذب بیش از یک میلیون مخاطب در ماه شده اند. Fotocace با 15 میلیون بازدید ماهانه و habitaclia با 11 میلیون بازدید، مهمترین رقبای idealista در اسپانیا هستند.

وبسایت های املاک در کشور ایتالیا

ایتالیا با حدود 65 میلیون نفر جمعیت سومین کشور پرجمعیت قاره اروپا است. در این کشور رقابت بین پلتفرم های املاک از سایر کشورهای پرجمعیت اروپایی نزدیکتر است و وبسایتهای املاک پربازدید برای جذب مخاطب بیشتر رقابت نزدیکی دارند.

وبسایت immobiliare لیدر صنعت املاک در فضای اینترنت کشور ایتالیا است. تعداد بازدیدهای ماهانه آن بیش از 35 میلیون بازدید می رسد که عدد قابل توجهی است. این پلتفرم، یک وب‌سایت سنتی املاک و مستغلات است که امکانی را به کاربران ارائه می‌دهد تا یک منطقه را روی نقشه ترسیم کنند، تصاویر را در صفحه نتایج جستجو کنند و نیز املاک دارای تورهای مجازی را فیلتر کنند. این وبسایت هم مانند وبسایت های فرانسوی تک زبانه و صرفاً ایتالیایی است و استفاده از آن برای کاربران غیر ایتالیایی می تواند دشوار باشد.

نکته قابل توجه، حضور idealista در رتبه دوم سایتهای املاک محبوب کشور ایتالیا است که با 29 میلیون بازدید ماهانه رقابت نزدیکی با بزرگترین وبسایت املاک این کشور دارد. Casa نیز با 22 میلیون بازدید ماهانه، سعی دارد سهم بیشتری از این بازار برای خود کسب کند. سایر وبسایت های املاک توفیقی برای جذب مخاطب نداشته اند اما رقابت در دنیای دیجیتال ادامه دارد.

در بخش دوم این نوشته، به معرفی بهترین و مهمترین وبسایت های املاک در کشورهای سوئد، پرتغال، ایسلند، نروژ، هلند، بلژیک و تعداد دیگری از کشورهای اروپایی خواهیم پرداخت.

برای دریافت این مطلب و مقالات جدید وبسایت ایمیل یا شماره همراه خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

    این مطلب ادامه دارد…

    محمدعلی‌پور

    1 نظر

    ارسال یک پاسخ

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.